Topografinės nuotraukos

Toponuotraukos

Topografinės nuotraukos

Topografinė nuotrauka atliekama ir yra būtina prieš pradedant projektuoti, rekonstruoti pastatus, klojant komunikacijas bei keičiant pagrindinę tikslinę žemės naudojimosi paskirtį ir t. t. Topografiniame plane atvaizduojama situacija (aiškių kontūrų ir situacijos elementai), statiniai, reljefas ir požeminės komunikacijos. Tai yra svarbu įvedant inžinerinius tinklus (vandentiekį kanalizaciją, elektrą, dujotiekį) į jūsų pastatą, kad nebūtų pažeisti jau esami sklype tinklai ir suprojektuota nauja statinio vieta.

Tik turėdamas topografinę nuotrauką architektas gali pradėti projektuoti. Turint ją, architektui paprasčiau įvertinti galimybę nutiesti inžinerinius tinklus Jūsų sklype, suprojektuoti pastatą atitinkamais atstumais iki Jūsų žemės sklypo ribų, gauti gretimų žemės sklypų savininkų rašytinius sutikimus (projektavimo metu) ir išspręsti galimus nesutarimus tiek su kaimynais, tiek su valstybinėmis institucijomis.

Topografinio plano užsakymas - protingas sprendimas

Ar ramu, jeigu turite seną topografinę sklypo nuotrauką? - Atsakysime - ne. Perkant sklypą rekomenduojame užsisakyti naują toponuotrauką, kad matytumėte ar neįvyko žemės sklype nuo pirminių jo dokumentų kokių pakeitimų. Tarkime, jeigu sklype, kurį nusižiūrėjote pirkti, neseniai buvo nutiesta dujų linija, o pats sklypas nėra didelis, tai gali iš esmės keisti jūsų svajonių namo statybos planus. Panaši grėsmė iškyla, jei sužinotumėte, kad per vidurį sklypo naujai nutiestas elektros kabelis.

Topografinė nuotrauka rengiama:

  1. Darbinis variantas - nesuderinta topografinė nuotrauka, pateikiama architektui, kad bent jau jis turėtų antžeminę situaciją ir galėtų pradėti projektavimą (nuo 1 sav. iki mėnesio).
  2. Suderinta topografinė nuotrauka (nuo 2 sav. iki 2-3 mėnesių).
  3. Laikotarpis priklauso nuo savivaldybės, kuriame yra objektas.

Topografinės nuotraukos kaina

Topografinės nuotraukos kaina priklauso nuo to, kur yra jūsų žemės sklypas, kokio ploto ir užstatymo intensyvumo (pastatų, medžių ir kitų objektų kiekis jūsų sklype ar teritorijoje) bei jūsų noro gauti dokumentus kiek galima greičiau per protingą terminą.

Topografinės nuotraukos sudarymo laikotarpis

Topografinės nuotraukos sudarymo laikotarpis gali sutrumpėti tik dėl geodezininko darbo greičio, o po to atiduodamos topografinės nuotraukos derinti valstybinėms institucijoms, kur yra numatyti įstatymo derinimo terminai. Kol nėra sudaryta vieninga derinimo bei duomenų išdavimo sistema, tol topografinės nuotraukos rengiamos ne itin sparčiai.

Dokumento galiojimo terminas yra vieneri metai.

Kur yra atliekamos topografinės nuotraukos Vilniuje ar visoje Lietuvoje?

Jeigu jums reikalinga topografinė nuotrauka UAB "Statikada" - būtent ta įmonė, į kurią galite kreiptis esant topografinių fotonuotraukų poreikiui. Mūsų ekspertai padės jums ir profesionaliais patarimais, ir greita, kiek tai nuo mūsų priklauso bei profesionalia paslaugų kokybe. Paskambinkite arba parašykite mums žemiau pateiktais kontaktais. Topografines nuotraukas paruošime jums tiek Vilniuje, tiek visoje Lietuvoje.

"Ar tikrai nusižiūrėjote gerą žemės sklypą galėsite suprasti ne remdamiesi senais žemės sklypo dokumentais, o užsakę naujai topografinę nuotrauką, kur taps aišku, kokia iš tiesų požeminė žemės sklypo situacija. Geras tai sklypas, ar verta jį pirkti ar net nežiūrėti į to sklypo pusę", - Dovilė Aleksienė, UAB Statikada technikos direktorė.

Toponuotraukos

Susisiekite

Pageidaujate daugiau sužinoti apie topografines nuotraukas?