Kokie gali būti žemės sklypo apribojimai?

20/01/2018

Tam, kad sužinoti, ar sklypas neturi papildomų apribojimų, rekomenduojame paskambinti matininkams ir pasiklausti, ar nėra kažkokių papildomų apribojimų. Nes tarkime, jei jūs perkate žemės sklypą, o ten netoli yra aukštos įtampos elektros laidai ir yra tam tikras apribojimo plotas, kuris sumažina jūsų statybos plotą į mažytį, kur tarkime, net mažas namelis netelpa.

Tai galite ir patys pasižiūrėti oficialiame žemės sklypo dokumente - registro išraše, jame turi būti surašyti apribojimai, tarkime, elektros apsaugos, kelių, upių, ežerų ar pan. apsaugos zonos, nekilnojamo turto paveldo apsaugos zonos.

Tai reiškia, kad statant bet kokį papildomą statinį: ar lauko išvietę ar malkinę, reikės gauti papildomą leidimą statybai. O leidimas statybai yra projekto, kurį parengia architektas, rezultatas.

Dažnai klausia žmonės, ar reikia gauti leidimą statybai? Svarbu įsisąmoninti, kad būtent rezultatas yra leidimas statybai. Taigi, kaip reiktų daryti? Pirmiausia, pasirengti projektą, kad jį patvirtintų atitinkamos instittucijos ir tik tada yra gaunamas leidimas.

Ir jeigu esate pasirengę statyti sau namą, įsigyti žemės sklypą, atsiminkite, kad tai ilgas procesas. Nepasistatysite jo per vieną dieną. Jeigu yra papildomų apribojimų, vadinasi, į situaciją įsilieja kažkokia papildoma valstybinė institucija, kuri derina jūsų projektą kelis mėnesius, priklausomai nuo specialisto, kuris ten dirba, koks jo užimtumas, darbo krūvis ir pan. Bent jau gauti leidimą nusiteikite minimum pusei metų, gali užtrukti ir metus, ir pusantrų, o dar plius statybos. Tai čia tuo atveju, jeigu su sklypu yra problemų, t.y. tam tikrų apribojimų.