Žemė, sklypai: sujungimas/padalijimas

Žemės sklypų padalijimas / sujungimas

Žemės sklypų formavimo pertvarkymo projektai 

Žemės sklypų formavimo pertvarkymo projektai yra rengiami norint padalinti žemės sklypus bei pakeisti žemės paskirtį (dažniausiai pasitaikantys projektai iš žemės ūkio paskirties į namų valdą), suformuoti, sujungti, atidalinti.

Kaip sužinoti ar galima pakeisti žemės sklypo paskirtį ir padalinti sklypą?

Norint sužinoti ar galima pakeisti žemės paskirtį, svarbu suprasti, kad matininkai šių dalykų nesprendžia. Yra atitinkamos institucijos, tokios kaip savivaldybės įstaigos, kurios turi bendruosius teritorijų planus ir tuose bendruose planuose yra nurodyta, kur yra geltonoji zona, kur galima statyti namus ir keisti žemės sklypo paskirtį, o kur žalioji zona ir joje nieko pasistatyti negalėsite.

Asmuo, norintis sužinoti ar galima pakeisti žemės sklypo paskirtį, pats gali pasižiūrėti realią situaciją specialioje sistemoje: zpdrs.lt, kurioje galima prisiregistruoti per elektroninę bankininkystę ir duoti užklausą, ką norite su tuo sklypu daryti: ar jūs norite tik keisti žemės paskirtį, ar norite padalinti, ar perdalinti, suskirstyti į mažesnius sklypelius ir pan.

Svarbiausia nepamiršti į sistemą suvesti žemės sklypo kadastrinį numerį. Geriausia, jei tai daro žemės sklypo savininkas, prisijungęs per virtualius vartus per savo elektroninę bankininkystę. 

Paspaudę video nuorodą žemiau rasite visą informaciją kaip pačiam pasižiūrėti zpdrs.lt sistemoje žemės sklypo situaciją. O jei kils klausimų, laukiame jūsų skambučių. Mielai padėsime.

Kaip formuojami žemės sklypai kokia tvarka?

Dažniausiai, jeigu žmonės nori statyti sau namus žemės ūkio paskirties sklypuose arba jiems net neleidžia keisti į namų valdos paskirtį, tai galimas toks sprendimo variantas - turėti žemės ūkio paskirties sklypo ne mažesnį kaip 50 arų kiekį ir jame formuoti ūkininko sodybą. Tokiu atveju asmuo turi tapti ūkininku, gauti ūkininko pažymėjimą. Tokius pažymėjimus galima gauti palankius specialius kursus. Po to asmuo jau gali kreiptis į matininkus, kurie parengtų žemės ūkio kaimo plėtros projektą. Tada jau gali vykti statybos. Žemės sklypas nebūtinai turi būti miesto ar rajono teritorijoje, svarbiausia, kad būtų žemės ūkio paskirties ir 50 arų.

Jeigu turite 20-ies arų žemės sklypą ir jis yra žemės ūkio paskirties, tai ten namo statybos yra negalimos. Ir visai nesvarbu - miestas tai ar rajonas. Pastebime dažnai pasitaikantį atvejį, kai, tarkime, tėvai padovanoja vaikams 18 arų žemės sklypą, o šie, norėdami visiškai atskiro turto ir norėdami pasistatyti namą sklype, turėtų atsižvelgti į tai, kad atskyrus dovanotą sklypą į dvi dalis - nieko neišeis, nes žemės sklypai gausis po 9 arus. Primename, kad rajone mažiausias žemės sklypas turi būti 10-ies arų. Taip pat, jeigu yra sklypo apribojimai, tarkime, gamtinis karkasas, tai sklypas turi būti ne mažesnis kaip 15-os arų.

Gamtinis karkasas - tai saugesnė teritorija, kurios negalima pilnai užstatyti vien tik statiniais. Paprastai šalia tokio sklypo pasitaiko būti upeliai, miškeliai. Tai tiesiog saugoma teritorija, kur tarkime, gyvūnai dauginasi, atsiveda vaikučius ir pan. Tokioj teritorijoj svarbu, kad iš jos nebūtų padaryta miesto teritorija arba sodų bendrija, kad nebūtų taip tankiai apgyvendinta.

Žemės sklypų padalijimas / sujungimas Vilniuje ar visoje Lietuvoje

Jeigu jūs turite klausimų dėl žemės sklypų padalijimo ar sujungimo tiek Vilniuje, tiek visoje Lietuvoje padės jums mūsų įmonės UAB Statikada darbuotojai, kurie yra šios srities profesionalai ir ekspertai. Tiesiog skambinkite apačioje pateiktais kontaktais, mes žinome, kad galime jums padėti.

Pageidaujate sužinoti daugiau informacijos apie žemės sklypus?